www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Ne, 09/19/2021 - 10:45

Nedostatek hořčíku se nejčastěji projevuje únavou a svalovými křečemi. Pokud dojde na křeče, většina lidí si vzpomene na nedostatek magnézia jako možnou příčinu. Únava je ale poměrně neurčitý problém. Jak poznat, že za něj může nedostatečný příjem hořčíku?

Upřímně řečeno, docela těžko. Návodné ale mohou být některé další příznaky. Pozorujete-li u sebe:

  • nervozitu a podrážděnost,
  • špatný spánek,
  • časté bolesti hlavy,
  • špatnou náladu,
  • problémy s koncentrací,
  • lámání nehtů, padání vlasů,
  • křeče,

pravděpodobně je na vině deficit hořčíku. Podle výzkumů trpí nedostatkem hořčíku každý třetí Čech. Jste si jistí, že vy jste jedním z těch dvou?

V potravě ho přijímáme méně než kdy dříve

Vlivem nižší kvality půdy, špatného životního prostředí a technologickým zpracováním je v potravinách v současnosti o 50 % méně hořčíku než v 80. letech minulého století. Hořčík je obecně zapotřebí při stresujícím životním stylu, jenž v 21. století vede téměř každý. Extra důležitý je také ve věku nad 45 let, v těhotenství a kojení, pro lidi se srdečními chorobami, ty, co často jí sladká a tučná jídla. Samozřejmě taktéž pro sportovce. A právě těm může přijít vhod hořčíkový olej.

Hořčík lze aplikovat i lokálně

Jestliže vás trápí únava nebo špatná nálada, bude pochopitelně nejrozumnější konzumovat hořčík v potravě či ve formě doplňků stravy. U sportovců, již mají problémy se svalovými křečemi a záškuby, ovšem připadá v úvahu i další možnost – hořčíkový olej.

Tento olej není určený ke konzumaci, nýbrž k zevní aplikaci přímo na postižené místo. Lze ho vmasírovat přímo do svalu, případně ho můžete prostě jen namazat, nechat čtvrt hodiny absorbovat a poté omýt. Použít se dá i do koupele a lázně na nohy. Svaly se uvolní prakticky okamžitě.

Hořčíkový olej na svaly prodává Woldoshop.cz. Jde o olej s 31% chloridem hořečnatým z čistě přírodního zdroje Zechstein.

reklama: