www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 01/17/2022 - 12:09

Koupit si domek se zahradou je velké terno, jelikož si mimo jiné můžete snadno vybudovat před domem venkovní posezení.

Aby se nejednalo pouze o nějakou podřadnou záležitost, budete sice muset do celého projektu nalít nějaké ty peníze, případně si pořádně máknout, ovšem výsledek nakonec bude stát za to.

Terasa je vždy dobrý nápad

Volba na posezení někde uprostřed zahrady má svůj smysl, pokud třeba disponujete bazénem, avšak v opačném případě je lepší si ho zařídit hned u domu. K tomu ovšem budete potřebovat terasu, ideálně i se střechou.

Nejde o žádný malý projekt, a to i když máte prostorově relativně skromný domek. Proto je nezbytné si vše pořádně promyslet a propočítat, aby vám terasa nepřerostla hlavně finančně přes hlavu. Dbát byste měli hlavně na velikost, způsob zastřešení a samozřejmě opomenout nesmíte ani výběr vhodného materiálu.

Široký výběr

Co se materiálu pro stavbu terasy, respektive její podlahy, týče, je skutečně z čeho vybírat. Vaše volba může padnout například na venkovní kachlíky, betonové bloky nebo prkna z plastu. Žádná z těchto surovin není špatná, právě naopak.

Chcete-li se však držet osvědčené klasiky v podobě dřeva, pro stavbu podloží zvolte terasová prkna. Je sice pravda, že dřevo je náchylné na vlhkost, nicméně můžete ho před vodním živlem relativně snadno ubránit, konkrétně pomocí distančních podložek, respektive ochranným nátěrem.

Distanční podložky, zvláště ty od firmy Gardina.cz, umožňují prknům více dýchat, díky čemuž se lépe vysušují i za vlhkých dní. Ochranné nátěry je však třeba aplikovat tak jako tak. Bez nich dříve nebo později začne dřevo podléhat buďto hmyzím škůdcům, nebo ho negativně ovlivní sluneční paprsky, případně obávaná vlhkost.

Naštěstí není potřeba natírat terasu každý měsíc. Bohatě postačí, když se toho ujmete na začátku a ke konci sezóny.

reklama: