www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 12/27/2021 - 08:50

Existují minerály, jejichž dostatečné doplňování do organismu je velmi důležité pro správné fungování celé řady procesů. Patří sem především hořčík. Za co všechno je hořčík zodpovědný a v jaké podobě ho můžete doplnit? V článku najdete doporučení na moderní doplněk stravy určený pro převážně lokální aplikace tohoto minerálu.

Proč je hořčík důležitý a co všechno v lidském organismu dělá?

Hořčík má v lidském těle celou řadu nejrůznějších úkolů. Stará se o správnou regeneraci svalů a podílí se i na tak důležitých procesech, jako je obnova jednotlivých buněk. Hořčík je nezbytně důležitý také pro zdravou a optimální činnost nervové soustavy. Při jeho nedostatku je možné pozorovat zvýšenou podrážděnost, nervozitu, ale třeba i větší únavu. Na doplňování tohoto minerálu však mnoho lidí zapomíná.

Kvalitní hořčíkový olej

Kromě klasického zevního užívání hořčíkového oleje ve formě tabletek či šumivé tablety do vody, je možné využívat také hořčíkový olej ve spreji. Ten se aplikuje přímo na kůži. Díky své malé velikosti, dokážou molekuly hořčíku proniknout přes kožní bariéru a dostat se do krve, kde mohou vykonávat svou práci. Vzhledem k možnostmi lokální aplikace tak je hořčíkový olej ideální pro sportovce či fyzicky více aktivní lidi, kteří potřebují podpořit regeneraci svalů a zacílit na konkrétní namožené místo.

Jak se hořčíkový olej používá?

Hořčíkový olej nabídne především snadné používání a velmi jednoduchou aplikaci s dobrým výsledkem v rámci vstřebatelnosti. Menší množství hořčíkového oleje stačí nanést na pokožku a nechat působit zhruba 10 až 15 minut. Následně zbytek oleje setřete z pokožky. Výhodou kvalitního hořčíkového oleje je ryze funkční složení bez zbytečných doplňků a přídavků. Díky tomu je možné využít sílu tohoto minerálu opravdu naplno.

reklama: