www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 09/05/2018 - 14:08

Dbáte na zdravou stravu, čtete složení potravin a uznáváte aktivní životní styl? Děláte to i u svého domácího mazlíčka? Pokud jste si někdy četli, co obsahuje taková psí konzerva z běžného obchodu, musíte uznat, že to není nic lákavého a množství masa je docela mizerné. Zamyslete se tedy nad tím, zda by pro vašeho čtyřnohého přítele nebyla vhodnější konzumace skutečně kvalitního krmiva, které poskytne to nejlepší pro zažívání a správný růst. Navíc správnou stravou lze předejít rozvoji alergií a nepříjemným zdravotním komplikacím.

Jak krmit vašeho psího přítele?

Sami se rozhodněte, zda dáte přednost kupovanému jídlu, nebo jej budete připravovat sami doma a svým psím kamarádům vlastnoručně uvaříte nějakou dobrotu. Může se to však zdát jako časově náročné řešení, také nezapomínejte na finanční stránku a nedostatečnou odbornost při přípravě pokrmů. Nejhorší je dávat psům do misky zbytky lidské stravy! Pokud si na domácí vyváženou dávku kvalitního psího jídla netroufnete, nastudujte si nabídku komerčních potravin pro psy. Ty by měly obsahovat správný poměr vody, energie, bílkovin, vitaminů a minerálních látek. Nakupujte např. masové konzervy pro psy s co největším zastoupením masa.

Podle čeho vybírat krmivo pro pejsky?

Pes je zvíře s relativně krátkým zažívacím traktem, potrava jím tak putuje docela rychle. Aby se potřebné živiny stačily vstřebat, je zapotřebí určité odolnosti a zvyklosti na jednotlivé složky stravy. Není pravda, že by měl mít pes rozmanitou stravu, naopak potravu, na kterou je pejsek zvyklý alespoň 7 až 14 dní, nejlépe akceptuje a vstřebá. Častým střídáním značek krmiva se může poškodit střevní mikroflóra. Zvolte si také, zda dáte přednost granulím, nebo masovým konzervám a kapsičkám. Vybírejte prověřené značky, například konzervy Falco, ale čtěte, zda je krmivo vhodné pro štěňata či dospělé a staré psy. Kvalitní konzervy obsahují až 100 % masa nebo jsou zkombinované se zeleninou, vnitřnostmi apod. Superprémiová krmiva a další chovatelské potřeby najdete na stránkách Prymus.cz.

reklama: