www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Čt, 03/07/2019 - 22:52

Na podzim loňského roku jsem byla napadena anglickým mastifem. I neznalý psích ras ví, že to není zrovna malý pejsek. Když si stoupl na zadní, svými tesáky byl malý kousek od mé krční tepny. Naštěstí se do ní nezakousl.
Zakousl se ale do mého lýtka a ramene. Jeho majitel běsnění svého miláčka jen bezmocně přihlížel. Na jeho příkazy psisko nereagovalo. Byla jsem v šoku, policii a záchranku zavolali sousedé. Psi miluji, malého pejska sama vlastním (ve srovnání s mastifem opravdu malého). Ale těch ostatních (velkých ras obzvláště) se od té doby bojím. A k domu, za jehož plotem můj tehdejší agresor stále štěká, se odmítám přiblížit.

Útoků psů přibývá!

Celý incident byl samozřejmě řádně vyšetřen a majitel psa dostal pětisetkorunovou pokutu. Spolu s příkazem, že svého psa má řádně zabezpečit. To, zda je tento trest adekvátní, teď nebudeme rozebírat, byť skutečnost je taková, že útoků volně pobíhajících psů na lidi přibývá. Napadení bývají pejskaři, jejich miláčci, běžci, cyklisté. Vyvstává otázka, jak se těmto útokům bránit. Odpovědí je adekvátní obrana, jinými slovy mít po ruce vhodně zvolenou zbraň, v tomto případě obranný sprej. A v případě nutnosti ho nemilosrdně použít.

Bez pepřáku ani ránu

Pepřový sprej je, jak uvádí serfger wikipedie.org, nesmrtícím obranným prostředkem, který má protivníka paralyzovat, a to tím, že mu způsobí nepříjemné podráždění očí a dýchacích cest. Agresor po zasažení v závislosti na dávce téměř okamžik na patnáct až třicet minut oslepne. Následují potíže s dýcháním, kašel a rýma.

ANTI HUND

Na trhu existuje spousta druhů pepřových sprejů. Na e-shopu branse.cz jsou přehledně rozdělené do několika kategorií, ať již se jedná o pepřové spreje pro ženy, spreje CS (slzné) či TW 1000 (profesionální). Speciálně proti psům byl pak v německé laboratoři vyvinut účinný sprej ANTI HUND (či ANTI DOG). Na trhu existují i speciální spreje na medvědy, jež je rozhodně vhodné mít po ruce při toulkách divokou přírodou. A nemusíte být zrovna na Aljašce, jeden zatoulaný medvěd ještě nedávno putoval i českou krajinou.

reklama: