www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Pá, 02/22/2019 - 12:13

Většina dětí bez ohledu na věk touží dostat k narozeninám nebo třeba za vysvědčení nějaké zvířátko, nejčastěji sní o pejskovi. I když může být ale zpočátku radost opravdu veliká, uplyne pár dní a potomci se mazlení a hraní s nimi brzy nabaží. Není proto bohužel žádnou výjimkou, že potom čtyřnozí chlupatí mazlíčci končí někde v útulku. Jak docílit, aby to nebyl zrovna váš případ?

Vědí děti, co je čeká?

Řada dětí vnímá pejska jen jako pěknou novou hračku či plyšáka, se kterým se budou mazlit. Vysvětlete jim proto, co všechno péče o něj obnáší, čeho se budou muset vzdát, co budou muset omezit a jaké povinnosti jim naopak přibudou. Proberte s nimi, jak se jim změní život. Pejsek potřebuje pravidelný každodenní režim. Nejedná se totiž jenom o chvíle radosti, i pejsci mohou být nemocní nebo zranění.

Budete mít čas jim s péčí pomáhat?

Děti zhruba do dvanácti let se nezvládnou samy o zvíře postarat. Bylo by proto příliš naivní myslet si, že koupí psa vaše povinnosti končí. Ba naopak, hlavní tíha odpovědnosti bude ležet na vás. A protože se čtyřnozí chlupatí mazlíčci běžně dožívají okolo patnácti let, jedná se opravdu o dlouhodobý závazek. Krmení, pravidelné venčení, výcvik i návštěvy veterináře – to vše vás bude stát hodně času. Děti totiž nejen chodí do školy, ale navštěvují i nejrůznější kroužky, takže chtě nechtě budete muset před odchodem do zaměstnání nebo po příchodu z něj vypomoct i vy.

Budete na něj mít dostatek peněz?

Se čtyřnohým chlupatým kamarádem jsou spjaty nemalé finanční výdaje. Nakoupit musíte kvalitní krmivo pro psy, počítejte rovněž s výdaji za veterinární prohlídky, očkování, odčervování. A to nemluvíme o základní výbavě, bez níž se žádný štěkající mazlíček neobejde – ať už se jedná o pelíšek pro psy, misky na vodu a krmení, nějaké pamlsky, kterými ho odměníte, když se mu něco povede. Chybět pochopitelně nesmí ani hračky pro psy, které ho rozptýlí, když bude mít dlouhou chvíli. To vše vychází řádově na tisíce korun, které mohou chybět v rodinném rozpočtu. Jste-li ale ochotni to všechno „podstoupit“, pak si můžete být jisti, že pejsek se stane tím nejlepším a nejvděčnějším kamarádem pod sluncem!

 

příklad originální hračky:


reklama: