www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Út, 08/24/2021 - 21:11

Nějaké hodinky na ruce nosí velké množství lidí. Jasně, sice máme v kapse neustále telefon, který nám může sdělit, kolik je hodin, ovšem náramkové hodinky už dávno umí mnohem více. Otázkou je, co od nich vlastně očekáváte.

Lidé nosící hodinky by se dali rozdělit v podstatě na tři skupiny:

Nositelé klasických hodinek. Pořídili si je jako módní doplněk či jednoduše pro určování času.

Milovníci technologií nosící smart hodinky spojené s telefonem.

Sportovci, kteří mají hodinky monitorující spánek, kroky, fyzické aktivity, tep, stres atd.

Do jaké skupiny se řadíte vy?

Chytré hodinky versus fit náramek

Mnoho lidí váhá, zda si pořídit spíš fit náramky, nebo vyloženě chytré hodinky. Odpověď je jednoduchá: Zamyslete se, co vlastně potřebujete.

Fit náramek: Nepotřebujete přes hodinky přijímat telefonní hovory, nestojíte o odpovídání na SMS zprávy přes hodinky, chcete jen sledovat, jak kvalitně spíte, kolik kroků nachodíte či jak moc jste ve stresu? Na tohle bohatě postačí fitness náramek, který je levnější a obvykle i menší na zápěstí než chytré hodinky.

Chytré hodinky: Dají vám mnohem více možností, můžete do nich nahrávat různé aplikace. Dokonale se propojí s telefonem, takže je přes ně možné třeba i odpovídat na zprávy, případně telefonovat. Zobrazí vám vše od počasí až po aktuální zprávy. A sportovní funkce mají samozřejmě také, kroky a kvalitu spánku vám pohlídají.

Jak je to s ovládáním?

Většinou bývají chytré hodinky dotykové, fitness náramky taktéž. U sportovnějších náramků a vyloženě sportovních hodinek se setkáte i s ovládáním tlačítky. Nejde o žádnou zastaralou technologii, při běhu, když jste zpocení, či během plavání je tlačítkové ovládání přece jen praktičtější než dotykové.

V neposlední řadě zvažte design. Chytré hodinky, jelikož nabízí více funkcí a potřebují větší displej, bývají obvykle větší. Existují i malé dámské smart hodinky, ale pro někoho, kdo shání opravdu decentní doplněk, může být jemný fitness náramek přijatelnějším řešením.

reklama: