www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, St, 09/04/2019 - 17:23

Důkazem, že cyklistika není žádný upocený sport, jsou Francouzi. Ti si ji umí náležitě užít. Obléknou si hezký dres, vyjedou, obdivují překrásnou krajinu, staví se na kávu. Něco podobného díky Vlastimilu Kurylovi zažijete i v Praze. Nedaleko cyklostezky v Modřanech sídlí krámek Veloklasik a ten je klíčem k francouzské cyklistice.

Vlastimil Kuryl vybudoval úspěšnou firmu na půjčování stavebních strojů a nářadí, díky čemuž by do konce života mohl už jen jezdit na kole. Cyklistiku má velmi rád a nejvíce ho očarovaly projížďky na kole po Azurovém pobřeží. A tak se rozhodl si trochu té francouzské elegance přinést i domů do Čech.

Veloklasik je místem, kde se setkávají cyklisté

Veloklasik se nachází na dohled od biografu v Modřanech. V létě ho určitě poznáte už z dálky, venku vás přivítají stolečky a židle. Ano, nemusíte sem chodit jen za účelem něco si koupit. Cyklistická komunita se tu schází jen tak na kávu nebo na sledování cyklistických závodů. Přivítá vás tu sympatický Patrik a brzy se seznámíte i s dalšími nadšenci do cyklistiky.

Dresy Café du Cycliste jsou unikátní

V obchodě jsou prodávány dresy francouzské značky Café du Cycliste, Vlastimil Kuryl se zná se zakladatelem této značky. Každý cyklo dres je naprosto unikátní. Z designu je znát francouzská elegance, materiály jsou kvalitní. Kolekce obsahuje jak lehké závodní dresy, tak dresy pro cykloturistiku a bikepacking – ty mívají příměs vlny merino. Pokud si cyklistický dres na kolo Café du Cycliste pořídíte, můžete si být jistí, že málokdo bude mít hezčí než vy. Dále v krámku seženete také tretry a jiné cyklistické vybavení.

Vydejte se na společnou projížďku

Ať už máte, nebo nemáte vyladěné oblečení na kolo, přijeďte někdy ke krámku ve čtvrtek večer. V šest hodin se vyráží na společnou večerní projížďku. Čas od času Veloklasik organizuje také cyklodovolené ve Francii. Všichni tři kamarádi, kteří za krámkem stojí, totiž cyklistikou žijí.

cyklistický dres na kolo

reklama: