www.katedrala.cz


         
Vložil/a Krčál Jaroslav, Po, 09/16/2019 - 21:56

Mnohým z vás jistě pojem arboristika moc neříká. Jde ale o pracovní činnost, která je poměrně důležitá. Zároveň se jedná o zaměstnání, u něhož je zapotřebí dobrá fyzická kondice. A nesmí chybět kvalitní vybavení.

Co je arboristika?

Pod slovem arboristika se skrývá činnost, která souvisí s péčí o stromy. Typicky se jedná o sázení stromků a obecně péči o zahradu. Možná si říkáte, proč u tohoto pracovního odvětví mít dobrou fyzičku? Je ale třeba si uvědomit, že stromy rostou do velké výšky. A i v několika metrech nad zemí je nutné se o ně starat. Proto pracovník potřebuje lézt do výšek a umět zde pracovat s vhodným náčiním.

Jaká výbava je nutná?

Arboristické vybavení zahrnuje kromě nůžek na stříhání a pilky také kupříkladu horolezeckou přilbu a dalších ochranné pomůcky, a to včetně brýlí, jež člověka chrání proti případným odřezkům při stříhání či řezání větví. Při práci ve výškách je nezbytné i speciální vybavení, díky němuž se bez problémů dostanete do několikametrové výšky stromu. Jde zejména o lano s oky, karabiny, sedáky apod.

Důležité je samozřejmě také oblečení. Základem je kvalitní pevná obuv, ideálně by měla být kotníková. Nezbytné jsou i dlouhé kalhoty, díky nimž zabráníte vzniku oděrek na nohou. V neposlední řadě si pak pro tuto práci musíte pořídit ochranné rukavice.

Tip na nákup arboristického vybavení

Jak vidno, arboristika je zaměstnáním, které vyžaduje dobrou průpravu a hlavně kvalitní vybavení. To se dá pořídit v internetovém obchodě Worksafety.cz. Eshop nabízí kompletní pracovní pomůcky, jež jsou pro arboristy zcela nezbytné. V sortimentu zboží tak naleznete třeba špičková arboristická lana značky Teufelberger, dále pak mnoho variant ochranných přileb, arboristické postroje, samozřejmě rovněž oblečení a vhodnou obuv.

reklama: